GWIAZDY WSPIERAJĄ ŁÓDZKĄ KAMPANIĘ PROMUJĄCĄ RODZINY ZASTĘPCZE!

GWIAZDY WSPIERAJĄ ŁÓDZKĄ KAMPANIĘ PROMUJĄCĄ RODZINY ZASTĘPCZE! Już od ponad 6 lat Łódź prowadzi największą jak dotychczas w Polsce miejską kampanię Rodzina Jest dla Dzieci promującą rodzicielstwo zastępcze i szukającą rodzin dla dzieci z łódzkich domów dziecka. A od kilku miesięcy współtworzy wraz z UNICEF kolejną kampanię: www.TestSerca.pl. Dzięki kilku pytaniom z testu możemy dosłownie w minutę przekonać się, czy nasza sytuacja życiowa jest odpowiednia, by pomyśleć o zostaniu rodziną zastępczą. I nie ma tu złych odpowiedzi.

7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Cieszy nas, że do naszych działań dołączają coraz to nowe osoby, zarówno te anonimowe, jak i rozpoznawalne. Test Serca zrobiła m.in. Magdalena Różczka, której już od wielu lat jest bliska idea rodzicielstwa zastępczego. Od 15 lat aktorka współpracuje z organizacjami wspierającymi rodziny zastępcze, m.in. z Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Stowarzyszenie Jedno Serce. W tym roku została ona patronką projektu ogólnopolskiej kampanii społecznej „Już Jesteś?”. Rodziny zastępcze nazywa w niej „bezpiecznymi oazami dla małych ludzi, które ratują ich wyjątkowe światy”.

Magdalena Różczka na tyle mocno zaangażowała się w deinstytucjonalizację pieczy zastępczej, że postanowiła jeszcze szerzej działać na rzecz dzieci po traumach. Już wkrótce powoła do życia własną fundację Ukochani, która będzie zajmować się wspieraniem rodzin zastępczych i dzieci, którymi się opiekują.

Pozdrowienia z naszej testowo-sercowej ramki przesyłają również tancerka i prezenterka Ida Nowakowska Herndon, dziennikarka Marta Manowska to ja oraz aktorzy Borys Szyc i Robert Koszucki.

Część z nich zapozowała do zdjęć razem z naszą koleżanką z zespołu promocji, Agnieszką Kaszubą-Gałką, która jest jednocześnie zawodową mamą zastępczą specjalistyczną dla Alana, chłopca z licznymi niepełnosprawnościami Zwyczajna Mama Wyjątkowego Synka.

Z całego serca dziękujemy wszystkim Gwiazdom za pomoc w promowaniu idei rodzicielstwa zastępczego!

wróć do aktualności

Zobacz również:

Światełko Pamięci 2025 na tzw. cmentarzu dla samotnych i bezdomnych

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

We wtorek 28 października br. przed południem na tzw. cmentarzu dla samotnych i bezdomnych, który… więcej

Nowy Środowiskowy Dom Samopomocy dla Osób z Chorobą Alzheimera

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Na parterze – szatnia wyposażona w szafki, przestronna jadalnia połączona ze strefą odpoczynku i… więcej

XII edycja akcji „Światełko Pamięci”

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Zbliża się XII edycja akcji „Światełko Pamięci”, której inicjatorem i pomysłodawcą jest łódzki… więcej

Projekty budżetu obywatelskiego 2025/2026 dotyczące zadań realizowanych przez MOPS w Łodzi

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W poniedziałek 6 października rozpoczęło się głosowanie w ramach trzynastej edycji Łódzkiego Budżetu… więcej

Firma Glovo pomaga dostarczyć paczki żywnościowe do potrzebujących

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Część mieszkających w Łodzi seniorów oraz osób mających trudności w poruszaniu się nie musi obecnie… więcej

Facebook