Zapraszamy rodziny zastępcze do wspólnego świętowania!

Przed rokiem piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego połączyliśmy z miejskim Dniem Dziecka. My przygotowaliśmy atrakcje dla rodzin zastępczych i dzieci w pasażu Schillera, a magistrat zorganizował swoją część imprezy na ul. Piotrkowskiej. Oczywiście zabawa była przednia. Pletliśmy wianki, ozdabialiśmy pierniczki i bawiliśmy się chustą integracyjną.

A w przerwach serwowaliśmy koktajle, kiełbaski, napoje i lody. Dla rodzin zastępczych - wszystko gratis. Ale dostrzegliśmy także minusy świętowania w centrum Łodzi. Przez naszą imprezę przewinęło się mnóstwo osób, które nie były ani trochę zainteresowane działaniami rodzin zastępczych oraz kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci na rzecz dzieci po przejściach. Dlatego w tym roku chcemy bawić się w bardziej kameralnym miejscu, a do tego tydzień przed Dniem Dziecka, by rodziny zastępcze mogły załapać się na obie imprezy. 


O szczegółach napiszemy już wkrótce, a na razie prosimy, byście rezerwowali czas w niedzielę 26 maja w godz. od 11 do 15. Tym razem spotkamy się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Karpackiej 61.

Mamy nadzieję, że w dużym i radosnym gronie.

 

wróć do aktualności

Zobacz również:

Przyszywane babcie i dziadkowie - prawdziwe emocje, czyli Dzień Babci i Dziadka w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Borowej

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

- Najważniejszym elementem naszych odwiedzin są rozmowy. Słuchamy historii, wymieniamy się… więcej

Sudoku i rummikub. Międzypokoleniowy Światowy Dzień Logiki przy ul. Północnej

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Główkowanie, kombinowanie, strategiczne planowanie - gry logiczne i pamięciowe to świetny trening… więcej

Kompleksowe wsparcie dla osób w kryzysie bezdomności podczas zimy i bardzo niskich temperatur

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi we współpracy z łódzkimi strażnikami… więcej

Mieszkanie wspomagane dla osób z niepełnosprawnościami w odnowionej kamienicy przy ul. Zachodniej

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Troje pełnoletnich łodzian z niepełnosprawnością sprzężoną (tzn. z co najmniej dwiema różnymi… więcej

Wspólne świętowanie podczas Miejskiej Wigilii 2025 w Łodzi

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Ponad 800 osób zasiadło o godz. 12 w środę 24 grudnia przy wspólnym, bożonarodzeniowym stole w Hali… więcej

Facebook