Wspieramy rodziny

Pomagamy z sukcesami

Firma Laveo wspiera działania kampanii Rodzina Jest dla Dzieci

Laveo oraz jej łódzką przedstawicielkę Annę Kowalską poznaliśmy w lipcu, gdy trwał remont pomieszczeń przy Domu Dziecka nr 5. Ekipą remontową oraz twórcami nowej wyjątkowej przestrzeni byli studenci Politechniki Łódzkiej organizujący akcję Workcamp Łódź 2019.

To dzięki nim powstała Bułeczka, miejsce spotkań dla dzieci i rodzin. A Bułeczkowy zlewozmywak oraz inne akcesoria kuchenne podarowała właśnie firma Laveo, którą Workcampowcy znali już z poprzednich projektów dobroczynnych.

Ale kto powiedział, że współpraca ma skończyć się na jednej Bułeczce? Laveo wie, jak działa to miejsce i docenia wsparcie, jakie dajemy dzieciom z domów dziecka i rodzin zastępczych. Dlatego szefowie firmy zgodzili się na kolejną współpracę z łódzką kampanią społeczną. Tym razem jej bohaterami będzie 200 zlewozmywaków zaprojektowanych przez Marię Kubiak. Kupując jeden z nich, wspieracie działania na rzecz dzieci niosących bagaż trudnych doświadczeń. Akcja BonaFaro startuje już dziś i potrwa przez 3 miesiące lub do wyczerpania zapasów.

Z całego MOPS-owego serca dziękujemy pani Ani, która zawsze patrzy sercem i nawet ze zlewozmywaków potrafi wyczarować cuda, a także szefom jej firmy, którzy zgodzili się na tę wyjątkową akcję.

Więcej o BonaFaro na https://laveo.pl/bonafaro/….

Akcja „Foteliki” nr 1

Jakiś czas temu poprosiliśmy Was o foteliki samochodowe, które potrzebne są m.in. rodzinom zastępczym oraz służbom miejskim odbierającym interwencyjnie dzieci. A dziś mamy pewność, że zawsze można liczyć na ludzi, którym los innych nie jest obojętny. Pisały do nas nie tylko osoby z Łodzi. Zadzwonił również Jakub Paluch, szef łódzkiego sklepu Osiem Gwiazdek, firmy mającej siedziby w 12 miastach w Polsce. Zaproponował zbiórkę na portalu pomocowym. Dzięki fanom Ośmiu Gwiazdek na zrzutkowym koncie uzbierało się 5,3 tys. zł, z czego 200 zł poszło na opłacenie prowizji dla portalu organizującego zbiórkę, a za resztę, czyli 5,1 tys. zł zakupione zostały produkty o rynkowej wartości 9,5 tys. zł (10 fotelików: kołyski dla noworodków, modele dla dzieci od roku do lat czterech oraz te największe - do 36 kg, dwa materace 90/200 oraz cztery materacyki do dziecięcych łóżeczek). Dostaliśmy również dwa prezenty: kołyskę Maxi Cosi od dystrybutor tej firmy i fotelik japońskiej Takaty od Ośmiu Gwiazdek.

Foteliki już powędrowały dalej. Część pozostała w Wydziale Wspierania Pieczy Zastępczej, kolejne trafiły do straży miejskiej, by podczas interwencji przewieźć dzieci do pogotowia opiekuńczego lub rodzinnego, a materace przekazaliśmy najbardziej potrzebującym rodzinom.


Meblujemy rodzinny dom dziecka

Jesienią 2018 r. władze Łodzi przekazały klucze do wyremontowanego mieszkania pani Bożenie Naniewicz od kilkunastu lat będącej rodziną zastępczą specjalistyczną. Większe mieszkanie pozwoliło jej przekwalifikować się na rodzinny dom dziecka i przyjąć do swojego domu kolejne dzieci z niepełnosprawnościami. A my pomogliśmy jej umeblować mieszkanie, co przy ponad 130 m kw. wcale nie jest taką prostą sprawą. Z naszej pomocy pani Bożenka i jej rodzina są bardzo zadowoleni. Takich efektów by jednak nie było, gdyby nie ludzie dobrej woli. W salonie pani Bożenki stanął stół z ośmioma krzesłami podarowany przez rodzinę związaną z Lions Club. Obok stołu - dwie kanapy, fotel i ława należące wcześniej do pani Marty i jej męża Zbyszka. Dwie kolejne kanapy oraz krzesła do kuchni załatwiła od swoich znajomych pani Gosia, była biegaczka i olimpijka.  

Za zestaw mebli dziecięcych dziękujemy pani Magdzie, lekarce z neonatologii w Matce Polce, a za komodę i mniejszą szafę - pani Dominice. Dwie większe, typu Komandor, to dar od pani Bożenki Pawlickiej, z zawodu optyczki, która na co dzień opiekuje się swoimi wnukami.

Dzięki temu, że wiele wyposażenia udało się pozyskać od darczyńców, pani Bożenka mogła zainwestować w nowe regały i biurka dla pozostałych dzieci. Bo teraz będzie ich w domu dwa razy więcej. Na nowe rodzeństwo czeka w domu 20-letni Przemek, który uczy się w szkole dla niedowidzących i już wkrótce zostanie masażystą, 11-letni Robert, miłośnik jazdy na rowerze, oraz 9-letnia Weronika, która uwielbia gimnastykę artystyczną. Mimo wad wzroku i słuchu cała trójka żyje bardzo aktywnie. Jesteśmy pewni, że nowe dzieci pani Bożenka pokocha równie mocno jak Przemka, Robcia i Wercię.

Pomoc dla rodzin biologicznych i zastępczych

Na wsparcie mogą liczyć nie tylko rodziny zastępcze, lecz także rodzice biologiczni, którzy znaleźli się w kryzysowej sytuacji. Najczęściej wspieramy te rodziny, które starają się odzyskać dzieci z domów dziecka lub walczą, by ich nie stracić. Zwykle potrzebują pomocy przy remoncie i umeblowaniu swoich mieszkań. W 2018 r. udało nam się przeprowadzić kilkanaście takich akcji. Panu Eugeniuszowi, który został opiekunem trojga wnuków (oficjalnie jest więc rodziną zastępczą spokrewnioną), urządziliśmy dzięki darczyńcom cały pokój dla dzieci. Stanęło w nim potrójne piętrowe łóżko, młodzieżowy segment oraz dwa nowe biurka z krzesłami z Ikei. Pomogliśmy również rodzicom, do których po roku wróciło sześcioro dzieci. Dostali od nas meble do pokoju, piętrowe łóżko oraz cztery nowe materace. Wsparcie otrzymała od nas także pani Danuta, która zawalczyła z własnymi słabościami i odzyskała z domu dziecka czterech synów, oraz pani Kasia, do której przeprowadził się z placówki jej nastoletni brat.

Z naszej pomocy skorzystało też wiele innych rodzin. Część z nich prosiła o konkretne sprzęty lub meble (lodówki, pralki, biurka i łóżka dla dzieci). Dziadkom Nikoli pomogliśmy w przeprowadzeniu zbiórki na remont pokoju dla dziewczynki, a rodziców zastępczych Emila wspieraliśmy, informując o zbiórce pieniędzy na jego rehabilitację.

W SPRAWIE DAROWIZN I WOLONTARIATU KONTAKTUJCIE SIĘ Z NASZYM ZESPOŁEM PROMOCJI:

Gabriela Halakiewicz: 793 006 743

Facebook