MAMA ZASTĘPCZA Z ŁODZI TWARZĄ OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII JUŻ JESTEM!

„Ale ja jestem sama”, „Ale ja jestem stara” – takie myśli towarzyszyły Agnieszce na początku drogi prowadzącej do zostania mamą zastępczą. Gdy poznała malutkiego Dominika, chłopca z zespołem Downa, to poczuła, jak wyjątkową jest on osobą. – Zaczęłam widzieć w tym dziecku ogromny potencjał i w ogóle wyjątkowość tego dziecka, dla mnie, osobiście – opowiada w spocie nagranym dla pierwszej ogólnopolskiej kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze, a prowadzonej na zlecenie Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Choć nagranie trwa jedynie 3,5 minuty, to opowieść Agnieszki wzrusza bardziej niż filmowe wyciskacze łez. Ona sama również nie ukrywa wzruszenia z codziennego doświadczania macierzyństwa: – Każdy taki moment, kiedy wchodzę do przedszkola, a on biegnie do mnie z otwartymi ramionami i krzyczy „Mamo!”, to jest… mi się płakać chce za każdym razem z radości. (…) W ogóle fakt, że mogę się poczuć mamą, że mogę zobaczyć w oczach dziecka tę miłość. A to jest miłość bezwarunkowa. To jest miłość, na którą tak naprawdę nie trzeba zasługiwać. Wystarczy być, wystarczy dawać swój czas, dawać swoją uwagę. I po prostu tej miłości dostaje się trzy razy więcej. (…) Naprawdę widzę tę relację jako bardzo równoważną. To znaczy ja daję, ale ja też ogrom cudnych rzeczy otrzymuję. Super jest być mamą.

My tylko dodamy, że mamy przyjemność znać Agnieszkę i Dominika od „samego początku”. Bo Dominik jest dzieckiem z łódzkiej pieczy, a Agnieszka pochodzi z Łodzi i jest również twarzą naszej łódzkiej kampanii Rodzina Jest dla Dzieci. Na naszych zdjęciach Domiś miał roczek, a teraz ma już 5 lat. Jego drugie imię to „Potrzeba Samodzielności”. Dominik chce pomagać swojej mamie na każdym kroku. Rozpakowuje razem z nią zmywarkę, rozwiesza pranie i odkurza prawdziwym „dorosłym” odkurzaczem. Ostatnio robili wspólnie sernik dla gości. Agnieszka twierdzi wręcz, że to ona pomagała jemu, a nie on jej.

Dominik chodzi również do przedszkola i ma tam ulubioną koleżankę zwaną Didą i kolegę o pseudonimie Buba.

Jeśli mieszkasz w Łodzi i chcesz tak jak Agnieszka poczuć, jak super jest być mamą dla wyjątkowego dziecka, to napisz do nas lub zadzwoń: 506 980 979.

Link do filmiku:

Link do historii Agnieszka i Dominika u nas na stronie:

wróć do aktualności

Zobacz również:

MOPS wypłacił 80 proc. zasiłków stałych

Rzecznik MOPS

Od 1 stycznia br weszły w życie zmiany w ustawie o pomocy społecznej, na mocy których wzrosła… więcej

Dwie osoby podczas rozmowy w studio radiowym

Zimowa pomoc dla osób w kryzysie bezdomności

Rzecznik MOPS

O tym jak skutecznie i mądrze pomagać osobom w kryzysie bezdomności i o realiach pracy… więcej

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ współtwórcami słuchowiska „SłówSŁUCHAJ”

Rzecznik MOPS

Seniorzy z Dziennego Domu "Senior+" przy ul. Sienkiewicza 79 stworzyli pod kierunkiem Marty… więcej

Miejska Wigilia dla Samotnych

Rzecznik MOPS

Ponad 800 łodzian wzięło w niedzielę udział w Miejskiej Wigilii dla Samotnych organizowanej przez… więcej

Fot. Patryk Wacławiak

Seniorzy z Domów Dziennego Pobytu obdarowani przez „Harcerskie Elfy”

Rzecznik MOPS

Około 350 seniorów z Domów Dziennego Pobytu, funkcjonujących w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy… więcej

Facebook