POTRZEBNE RODZINY DLA CHŁOPCÓW!

Z naszych doświadczeń wynika, że wśród dzieci z pieczy jest zdecydowanie więcej chłopców niż dziewczyn. Tak w każdym razie wygląda sytuacja w łódzkiej pieczy. Z czego to wynika? Tego nie wiemy. Ale z pewnością może to być ciekawy obszar badawczy dotyczący np. nawyków żywieniowych. Podczas badania w latach 80. zależności "dieta a płeć dziecka" naukowcy wykazali, że odżywanie w okresie poprzedzającym poczęcie dziecka ma wpływ na jego płeć.

Nasze doświadczenia pokazują jednak coś jeszcze. Większość zgłaszających się do nas rodzin zastępczych niezawodowych z całej Polski jest gotowa przyjąć dziewczynkę. Czasami pojedynczą i tylko w wieku przedszkolnym. Niekiedy wraz z drugą dziewczynką, czyli np. 2 siostry. Bywa i tak, że rodzina deklaruje chęć opieki nad 2-osobowym rodzeństwem: siostrą i bratem, ale koniecznie z co najmniej jedną dziewczynką.

Nieczęsto zdarza się jednak, by ktoś chciał stworzyć dom dla chłopca, a jeszcze rzadziej dla 2 czy 3 chłopców. Wyjątkiem są noworodki i niemowlęta. Wtedy płeć zwykle przestaje mieć znaczenie.

Dziś mieliśmy przyjemność poznać rodzinę, która zdecydowanie chce zaopiekować się rodzeństwem „chłopięcym”. I to wcale nie w wieku niemowlęcym. Nie wiemy jeszcze, czy będą to chłopcy z łódzkiej pieczy, ale i tak bardzo nas ta deklaracja ucieszyła.

Wiemy, że dziewczynom można kupować piękne sukienki, plisowane spódniczki i brokatowe balerinki. Że można zaplatać im warkoczyki i upinać koczki. Że bywają urocze i słodkie. Ale one również dźwigają traumy wyniesione z rodzinnych domów i potrafią spektakularnie okazywać swój ból, złość i smutek.

Wiemy też, że chłopcy potrzebują miłości równie mocno jak dziewczynki. Że wychowywanie młodzieńców to wspaniała przygoda. Że chłopaki są fajne i kochane.

Jeśli chcesz zostać rodziną dla chłopca/chłopców z łódzkich ????domów dziecka, to napisz do nas na Fb Rodzina Jest dla Dzieci.

Na swój dom czekają m.in. 2-miesięczne bliźnięta, 5-latek i jego 2,5-letni braciszek, bracia w wieku 3 i 6 lat wraz z 7-letnią siostrą, 5,5-latek z uregulowaną sytuacją prawną oraz 2-letni brzdąc, który nie będzie mógł wrócić do mamy biologicznej, ale ma z nią kontakt.

Jeśli jesteś już rodziną zastępczą i wychowujesz syna/synów, to daj znać w komentarzu.

 

 

 

 

 

 

wróć do aktualności

Zobacz również:

MOPS wypłacił 80 proc. zasiłków stałych

Rzecznik MOPS

Od 1 stycznia br weszły w życie zmiany w ustawie o pomocy społecznej, na mocy których wzrosła… więcej

Dwie osoby podczas rozmowy w studio radiowym

Zimowa pomoc dla osób w kryzysie bezdomności

Rzecznik MOPS

O tym jak skutecznie i mądrze pomagać osobom w kryzysie bezdomności i o realiach pracy… więcej

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ współtwórcami słuchowiska „SłówSŁUCHAJ”

Rzecznik MOPS

Seniorzy z Dziennego Domu "Senior+" przy ul. Sienkiewicza 79 stworzyli pod kierunkiem Marty… więcej

Miejska Wigilia dla Samotnych

Rzecznik MOPS

Ponad 800 łodzian wzięło w niedzielę udział w Miejskiej Wigilii dla Samotnych organizowanej przez… więcej

Fot. Patryk Wacławiak

Seniorzy z Domów Dziennego Pobytu obdarowani przez „Harcerskie Elfy”

Rzecznik MOPS

Około 350 seniorów z Domów Dziennego Pobytu, funkcjonujących w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy… więcej

Facebook