GWIAZDY WSPIERAJĄ ŁÓDZKĄ KAMPANIĘ PROMUJĄCĄ RODZINY ZASTĘPCZE!

GWIAZDY WSPIERAJĄ ŁÓDZKĄ KAMPANIĘ PROMUJĄCĄ RODZINY ZASTĘPCZE! Już od ponad 6 lat Łódź prowadzi największą jak dotychczas w Polsce miejską kampanię Rodzina Jest dla Dzieci promującą rodzicielstwo zastępcze i szukającą rodzin dla dzieci z łódzkich domów dziecka. A od kilku miesięcy współtworzy wraz z UNICEF kolejną kampanię: www.TestSerca.pl. Dzięki kilku pytaniom z testu możemy dosłownie w minutę przekonać się, czy nasza sytuacja życiowa jest odpowiednia, by pomyśleć o zostaniu rodziną zastępczą. I nie ma tu złych odpowiedzi.

7 zdjęć
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Cieszy nas, że do naszych działań dołączają coraz to nowe osoby, zarówno te anonimowe, jak i rozpoznawalne. Test Serca zrobiła m.in. Magdalena Różczka, której już od wielu lat jest bliska idea rodzicielstwa zastępczego. Od 15 lat aktorka współpracuje z organizacjami wspierającymi rodziny zastępcze, m.in. z Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej i Stowarzyszenie Jedno Serce. W tym roku została ona patronką projektu ogólnopolskiej kampanii społecznej „Już Jesteś?”. Rodziny zastępcze nazywa w niej „bezpiecznymi oazami dla małych ludzi, które ratują ich wyjątkowe światy”.

Magdalena Różczka na tyle mocno zaangażowała się w deinstytucjonalizację pieczy zastępczej, że postanowiła jeszcze szerzej działać na rzecz dzieci po traumach. Już wkrótce powoła do życia własną fundację Ukochani, która będzie zajmować się wspieraniem rodzin zastępczych i dzieci, którymi się opiekują.

Pozdrowienia z naszej testowo-sercowej ramki przesyłają również tancerka i prezenterka Ida Nowakowska Herndon, dziennikarka Marta Manowska to ja oraz aktorzy Borys Szyc i Robert Koszucki.

Część z nich zapozowała do zdjęć razem z naszą koleżanką z zespołu promocji, Agnieszką Kaszubą-Gałką, która jest jednocześnie zawodową mamą zastępczą specjalistyczną dla Alana, chłopca z licznymi niepełnosprawnościami Zwyczajna Mama Wyjątkowego Synka.

Z całego serca dziękujemy wszystkim Gwiazdom za pomoc w promowaniu idei rodzicielstwa zastępczego!

wróć do aktualności

Zobacz również:

Wsparcie dla wychowanków z pieczy zastępczej

Robert Kowalczyk / MOPS

1 lipca ruszyło szkolenie na wózki widłowe i platformy, w którym, bezpłatnie, udział bierze 24… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

MOPS wypłacił 80 proc. zasiłków stałych

Rzecznik MOPS

Od 1 stycznia br weszły w życie zmiany w ustawie o pomocy społecznej, na mocy których wzrosła… więcej

Dwie osoby podczas rozmowy w studio radiowym

Zimowa pomoc dla osób w kryzysie bezdomności

Rzecznik MOPS

O tym jak skutecznie i mądrze pomagać osobom w kryzysie bezdomności i o realiach pracy… więcej

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ współtwórcami słuchowiska „SłówSŁUCHAJ”

Rzecznik MOPS

Seniorzy z Dziennego Domu "Senior+" przy ul. Sienkiewicza 79 stworzyli pod kierunkiem Marty… więcej

Facebook