Kolejne osoby chcą pomagać dzieciom. Dzięki spotkaniu z rodziną zastępczą i wolontariuszką

Już od ponad roku organizujemy spotkania dla osób zainteresowanych wolontariatem i rodzicielstwem zastępczym. Kilka miesięcy temu przenieśliśmy je z Bułeczki w Wydziale Wspierania Pieczy Zastępczej przy Małachowskiego na platformę zoom.

VIP-ami, którzy dzielą się doświadczeniami, są już istniejące rodziny zastępcze i wolontariusze.
Podczas trzeciego tego typu spotkania o wolontariacie opowiedziała Marta Więcek, której temat ten stał się szczególnie bliski, gdy rozpoczęła staż w naszym wydziale. To wówczas uznała, że ona również jest gotowa po godzinach pracy wspierać dzieci w nauce. - Skończyłam studia na Politechnice Warszawskiej.

Matematyka zawsze była dla mnie czymś oczywistym. A wiem, że dzieci często mają problem właśnie z tym przedmiotem. Od pół roku pomagam opanować matematyczną wiedzę nastolatkowi z rodziny zastępczej. Początkowo spotykaliśmy się tak jak na normalnych korepetycjach. Teraz widujemy się online. Godzina tygodniowo to jest taki czas, który bez problemu można wygospodarować dla któregoś z dzieci potrzebujących pomocy - opowiadała.

Swoją historię pracy z dziećmi opowiedziała również Bożena Naniewicz, mama zastępcza z 17-letnim doświadczeniem. Początkowo pomagała ona swojej własnej siostrze, która jako rodzina zastępcza wychowywała dzieci z wadami wzroku. I to właśnie w szkole dla słabo widzących i niewidomych przy ul. Dziewanny pani Bożenka poznała 4-letniego Przemka. Po kolejnym spotkaniu z nim stało się jasne, że chce przyjąć go do rodziny. - Moi synowie mieli wówczas 10 i 12 lat. Obaj uważali, że tak trzeba. I pokochali Przemka jak brata. Cały czas mają świetny kontakt. Dla nich Przemek jest po prostu rodziną - komentowała.

Po kilku latach pani Bożenka przyjęła kolejne dzieci, a od ponad roku prowadzi rodzinny dom dziecka. Większość jej dzieci ma wady wzroku i słuchu. Ale wszystkie mogą rozwijać swoje pasje. Największą z nich okazał się teatr, który pokochali podczas warsztatów prowadzonych przez Teatr CHOREA.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom spotkania! Już dziś wiemy, że opowieści Marty i pani Bożenki zainspirowały do działania kolejne osoby. Jeśli Ty również chcesz pomagać dzieciom jako wolontariusz lub rodzina zastępcza, napisz do nas na Fb lub zadzwoń pod numer 506 980 979.

wróć do aktualności

Zobacz również:

Asystent wspiera, by opuścić Dom Pomocy Społecznej

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Nauka codziennego funkcjonowania (m.in. zarządzanie budżetem, dbanie o sprawy finansowe i… więcej

Kompleksowe wsparcie dla łodzian w kryzysie bezdomności także latem

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Ponad 1,7 tys. wizyt odnotowaliśmy w pierwszym półroczu tego roku w dwóch funkcjonujących na terenie… więcej

„Czwartki na wesoło”, czyli moc darmowych atrakcji dla dzieci i młodzieży i nie tylko

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Warsztaty plastyczne, muzyczne i sensoryczne, gry i zabawy podwórkowe, malowanie twarzy, figury z… więcej

Miłość kwitnie w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Tuwima

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

65-letnia Anna Malinowska ze Śródmieścia oraz 83-letni Jerzy Klaska z Widzewa poznali się w Domu… więcej

Zbiórka bidonów i plecaków dla osób w kryzysie bezdomności

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Pracownicy (w tym grupa sześciu streetworkerów) Wydziału Wspierania Osób w Kryzysie Bezdomności… więcej

Facebook