Łódzka kampania społeczna Rodzina Jest dla Dzieci doceniona przez KGHM

Jaki związek ma spółka miedziowa z rodzicielstwem zastępczym? I po co dyrektorzy KGHM Polska Miedź chcą poznać skuteczne metody szukania nowych rodzin? Przyznajemy - to trochę nietypowa historia, ale świetnie pokazuje, jak może wyglądać współpraca biznesu z MOPS-ami, MOPR-ami i PCPR-ami oraz ich wspólne działania na rzecz dzieci opuszczonych i straumatyzowanych.

Zaczęło się od tego, że powiaty z Legnicko-Głogowskiego Okręgu Miedziowego (LGOM) poprosiły KGHM o zorganizowanie lub sfinansowanie kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze. Bo na terenie LGOM jest obecnie 50 dzieci poniżej 10. roku życia wychowujących w instytucjonalnych domach dziecka.

Dlatego powiaty legnicki, lubiński, polkowicki i głogowski oraz miasto Legnica postanowiły wraz ze spółką miedziową zaprosić do siebie przedstawicieli organizacji z innych regionów Polski. Dodajmy - takich organizacji, które mogą opowiedzieć o skutecznie prowadzonych kampaniach społecznych.

Jesteśmy bardzo dumni, że Łódź została wybrana jako jeden z czterech ekspertów prezentujących swoje pomysły, działania i osiągnięcia związane z kampanią społeczną Rodzina Jest dla Dzieci promującą rodzicielstwo zastępcze, wspierającą już istniejące rodziny zastępcze, dzieci po przejściach oraz rodziny biologiczne przeżywające życiowy kryzys. 


Doświadczeniami podzieliły się również: Barbara Anita Rajkowska, dyrektorka SOS Wioski DziecięceBeata Szadziul, naczelniczka Wydziału Polityki Rodzinnej z Gdynia Rodzinna, która jest miastem stawianym za wzór przeprowadzenia reformy opieki zastępczej, oraz Elżbieta Sroczyńska i Dorota Kaźmierczak z PCPR-u w powiecie konińskim, który jako jedyny w Polsce nie ma żadnych instytucjonalnych domów dziecka i od 20 lat tworzy wyłącznie sieć rodzin zastępczych.

Łódź reprezentowali w Lubinie Piotr Rydzewski, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi i jednocześnie szef kampanii Rodzina Jest dla Dzieci oraz Karolina Tatarzyńska i Agnieszka Nowicka z zespołu promocji.


Po wymianie doświadczeń i pracy warsztatowej wszystkie powiaty z Zagłębia Miedziowego były zgodne, że chcą stworzyć u siebie z pomocą finansową KGHM kampanię społeczną podobną do tej z Łodzi i Gdyni. 


Konferencję zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Polkowicach wraz ze spółką KGHM, a poprowadził ją Błażej Marzoch kierujący tym projektem w KGHM. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie, a pozostałym uczestnikom za rozmowy i inspirujące wystąpienia. To było dla nas cenne spotkanie. Bo wiemy, że historie innych organizacji warto potraktować jako inspirację do kolejnych działań.

wróć do aktualności

Zobacz również:

30 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ…

Robert Kowalczyk / MOPS

30 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ… 19 września w siedzibie Domu Dziennego Pobytu przy al.1-go Maja… więcej

Jubileusz Domu Dziennego Pobytu dla osób z niepełnosprawnościami

Robert Kowalczyk / MOPS

W siedzibie Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Łodzi przy ul. Rojnej 18a odbyła się… więcej

Pełnoletni wychowankowie z pieczy zastępczej z certyfikatami

Robert Kowalczyk / MOPS

28 sierpnia pełnoletnim wychowankom pieczy zastępczej, którzy ukończyli szkolenie dot. obsługi… więcej

Wsparcie dla wychowanków z pieczy zastępczej

Robert Kowalczyk / MOPS

1 lipca ruszyło szkolenie na wózki widłowe i platformy, w którym, bezpłatnie, udział bierze 24… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Facebook