MIiędzy nami dziewczynami - o pracy w mediach i marzeniach

Było już wspólne gotowanie zupy dyniowej i spaghetii w studiu kulinarnym Baccaro razem z prezydent Łodzi Hanna Zdanowska i Damian Marchlewicz Hell's Kitchen. A tym razem, podczas drugiego spotkania z cyklu „Między nami dziewczynami”, prowadzące opowiadały o świecie mediów, zarówno tych tradycyjnych, jak i społecznościowych. Aga Bisa z zespołu kampanii Rodzina Jest dla Dzieci mówiła, bazując na przykładach znanych youtuber’ów i blogerów, jak tworzyć strony internetowe oraz prowadzić własnego bloga. Klaudia Włodarczyk z firmy Bluerank, specjalistka od zarządzania kontami na Facebooku, Instagramie i Twitterze oraz reklamy w mediach społecznościowych, pokazywała, w jaki sposób można wypromować produkt lub usługę. Były i te dobre praktyki, i dużo słabsze, a nawet mocno kontrowersyjne pomysły na reklamę. 

O dziennikarstwie opowiadała Karolina Tatarzyńska, była dziennikarka Wyborcza.pl Łódź, obecnie związana z kampanią Rodzina Jest dla Dzieci. Najpierw jednak wspomniała o swoich doświadczeniach z ogólniaka. - Chodziłam do „jedynki”, która była wówczas najbardziej renomowanym liceum w Łodzi. Ale gdy skończyłam 18 lat, uznałam, że szkoła nic mi nie daje, więc z dnia na dzień ją rzuciłam. Tak, byłam dość zbuntowaną nastolatką. Po drodze łapałam się różnych prac, a w wieku 19 lat urodziłam pierwsze dziecko. Razem z małym Fryckiem wróciłam do szkoły dla dorosłych, by zrobić maturę. Na studiach w Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Łódzkiego marzyłam o pracy w „Gazecie Wyborczej”. Ale wydawało mi się, że to jest poza moim zasięgiem - wspominała. Okazało się jednak, że przeszła kilkuetapowy proces rekrutacji i przez kilka lat spełniała się zawodowo jako dziennikarka. - Chcę wam powiedzieć, że zawsze warto spróbować. Nawet, kiedy w życiu bywa ciężko i wydaje się, że cel jest za daleko. Bo jeśli nie sprawdzimy, to później można już tylko pluć sobie w brodę. 


„Między nami dziewczynami” to projekt dla nastolatek z domów dziecka. W spotkaniach bierze udział po kilkanaście dziewcząt. Niektóre z nich mieszkają w placówkach razem ze swoimi malutkimi dziećmi. Wszystkim chcemy pokazać, że warto marzyć i starać się te marzenia realizować. 


Podczas drugiego spotkania, oprócz wiedzy i inspiracji, przekazałyśmy im także bluzy - prezenty od firmy Indigo Nails Lab Polska produkującej lakiery do paznokci. Bardzo dziękujemy całemu zespołowi Indigo za ten uroczy podarunek. Łącznie dostaliśmy kilkadziesiąt bluz oraz kalendarzy. Wszystkie trafiły już do nastolatek z łódzkich domów dziecka. Dziewczyny były nimi zachwycone, zwłaszcza ich kolorem. Na zdjęciach nasze piękne uczestniczki, niestety, nieco ukryte.

wróć do aktualności

Zobacz również:

30 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ…

Robert Kowalczyk / MOPS

30 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ… 19 września w siedzibie Domu Dziennego Pobytu przy al.1-go Maja… więcej

Jubileusz Domu Dziennego Pobytu dla osób z niepełnosprawnościami

Robert Kowalczyk / MOPS

W siedzibie Domu Dziennego Pobytu dla Osób Niepełnosprawnych w Łodzi przy ul. Rojnej 18a odbyła się… więcej

Pełnoletni wychowankowie z pieczy zastępczej z certyfikatami

Robert Kowalczyk / MOPS

28 sierpnia pełnoletnim wychowankom pieczy zastępczej, którzy ukończyli szkolenie dot. obsługi… więcej

Wsparcie dla wychowanków z pieczy zastępczej

Robert Kowalczyk / MOPS

1 lipca ruszyło szkolenie na wózki widłowe i platformy, w którym, bezpłatnie, udział bierze 24… więcej

Czwartki na Wesoło

Robert Kowalczyk / MOPS

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi serdecznie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na… więcej

Facebook