Pomóżmy razem opuszczonym dzieciom! Spotkanie online w czwartek 28.01. o godz. 17.30

Potrzebni są wolontariusze i rodziny zastępcze dla dzieci dźwigających bagaże przeciążone trudnymi doświadczeniami, nałogami rodziców i przemocą. Bagaże wypełnione bezradnością, bólem i poczuciem osamotnienia. Pomóżmy im dźwignąć te ciężary razem. Sprawmy, by poczuły, że nie są same i mają na kogo liczyć. Przywróćmy im wiarę w miłość i zaufanie.

Zdj. unsplush.com

Jeśli czujesz, że chcesz pomóc, a przy okazji odnaleźć głębszy sens życia i poczuć ogromną satysfakcję, weź udział w spotkaniu online.

Naszymi gośćmi będą:

pani Monika, która najpierw pracowała jako pomoc w pogotowiu rodzinnym dla noworodków i niemowląt, a później sama stworzyła rodzinę zastępczą i od ponad roku pomaga opuszczonym dzieciom

oraz jedna z wolontariuszek udzielających bezpłatnie korepetycji online dzieciom z rodzin zastępczych.

Obie panie podzielą się swoimi doświadczeniami i odpowiedzą na pytania. O szczegółach dotyczących rodzicielstwa zastępczego będą mówić także przedstawiciele kampanii.

Jeśli chcesz uczestniczyć w spotkaniu online, napisz do nas poprzez Fb lub na adres k.tatarzynska@mops.lodz.pl, a my prześlemy w czwartek link do platformy, który stanie się aktywny w czwartek 28.01. o godz. 17.30.

Mimo że tym razem spotkamy się w przestrzeni online, chcemy, by spotkanie miało jak najbardziej kameralny charakter. Dlatego też liczba miejsc jest ograniczona.

PS Wolontariusze wspierający dzieci jako korepetytorzy online mogą być z całej Polski. Co do kandydatów na rodziny zastępcze - zapraszamy przede wszystkim osoby z Łodzi i okolic.

wróć do aktualności

Zobacz również:

Nowa świetlica dla dzieci i młodzieży przy ul. Północnej

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Mała sala warsztatowa do spotkań indywidualnych i korepetycji, większa sala warsztatowa z dwoma… więcej

Dłonie trzymające otwartą książkę na tle regału bibliotecznego.

Biblioteczka dla osób w kryzysie bezdomności i nie tylko

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W siedzibie Wydziału Wspierania Osób w Kryzysie Bezdomności Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w… więcej

Prawie 36 mln zł na usługi społeczne dla mieszkańców Łodzi

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Z różnego rodzaju usług społecznych wartych w sumie niemal 36 mln zł (dokładnie - 35 mln 885 tys.… więcej

Wsparcie i wytchnienie dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Na chwilę oddechu, odpoczynek, regenerację, możliwość podreperowania własnego zdrowia lub… więcej

Wspólne świętowanie podczas Miejskiego Śniadania Wielkanocnego 2025 w Łodzi

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak | Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Blisko 700 osób zasiadło o godz. 11 w niedzielę 20 kwietnia przy wspólnym, wielkanocnym stole w Hali… więcej

Facebook