POTRZEBNA PILNIE RODZINA DLA 5,5-LATKA Z UREGULOWANĄ SYTUACJĄ PRAWNĄ!

Krzysiu* ma ponad 5 lat, a nie spotkał jeszcze swojej rodziny-na-zawsze. Rodzice biologiczni nie umieli zadbać o swoje dzieci, więc chłopiec trafił razem z rodzeństwem najpierw do placówki, a później do rodzinnego domu dziecka. Opiekunowie zastępczy nie byli jednak w stanie poradzić sobie z opieką nad licznym rodzeństwem po traumach. Zwłaszcza że dzieci nie łączyły wzajemnie pozytywne relacje. Ratunkiem dla części z nich stało się znalezienie im osobnych rodzin (adopcyjnych i zastępczych). Są w nich do dziś i pięknie się rozwijają.

4 zdjęcia
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Krzyś też zamieszkał w rodzinie. Z ciocią, wujkiem, przyszywanym bratem i zwierzakami. Czasami jednak splot wydarzeń sprawia, że rodzina popada w kryzys. Ciężki bagaż, jaki dźwiga ze sobą dziecko po przejściach, nie zawsze pomaga wyjść z kryzysowej sytuacji. Tak właśnie stało się tym razem…

Krzysiu nie może zostać na stałe tam, gdzie obecnie mieszka. Chyba przeczuwa to już od dawna, bo mówi, że jego mama będzie mieć ciemne włosy. I że jesienią to już będzie nowy domek. Mamy nadzieję, że ma rację. Razem z nim marzymy o cudownej rodzinie. Żeby nie musiał wracać do domu dziecka.

Krzyś ma orzeczenie o niepełnosprawności z powodu FAS-u niepełnoobjawowego i afazji mowy. Podczas pobytu w obecnej rodzinie zrobił jednak bardzo duże postępy. Mimo utrudnionej mowy jest niesamowitą gadułą. Chce być zauważany i oczekuje odpowiedzi na dziesiątki pytań. Ma bujną wyobraźnię i potrafi jej użyć. Zapamiętuje wiele szczegółów z życia codziennego.

Uwielbia wiejskie życie na podwórku. Poznał je podczas odwiedzin u dalszej rodziny. Jego wzorem do naśladowania są mężczyźni z otoczenia. Dąży do towarzyszenia im w różnych pracach.

Rówieśnicy i starsze dzieci budzą w nim zazdrość i frustrację. O wiele lepiej dogaduje się z młodszymi dziećmi. Jest wobec nich czuły i opiekuńczy. Uwielbia również przytulać się do cioci i wujka.

Chłopiec ma uregulowaną sytuację prawną. Dlatego szukamy rodziny z dowolnej części Polski.

Osoba, która stworzy dla niego dom, może pełnić tę rolę zawodowo jako rodzina zastępcza specjalistyczna (zapewniamy wynagrodzenie i świadczenia na dziecko).

Przyjmujemy zgłoszenia zarówno od osób z kwalifikacjami na rodzinę zastępczą, jak i na adopcyjną. Prosimy o kontakt poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo: k.tatarzynska@capz.lodz.pl.

*Imię zostało zmienione.

wróć do aktualności

Zobacz również:

MOPS wypłacił 80 proc. zasiłków stałych

Rzecznik MOPS

Od 1 stycznia br weszły w życie zmiany w ustawie o pomocy społecznej, na mocy których wzrosła… więcej

Dwie osoby podczas rozmowy w studio radiowym

Zimowa pomoc dla osób w kryzysie bezdomności

Rzecznik MOPS

O tym jak skutecznie i mądrze pomagać osobom w kryzysie bezdomności i o realiach pracy… więcej

Seniorzy z Dziennego Domu Senior+ współtwórcami słuchowiska „SłówSŁUCHAJ”

Rzecznik MOPS

Seniorzy z Dziennego Domu "Senior+" przy ul. Sienkiewicza 79 stworzyli pod kierunkiem Marty… więcej

Miejska Wigilia dla Samotnych

Rzecznik MOPS

Ponad 800 łodzian wzięło w niedzielę udział w Miejskiej Wigilii dla Samotnych organizowanej przez… więcej

Fot. Patryk Wacławiak

Seniorzy z Domów Dziennego Pobytu obdarowani przez „Harcerskie Elfy”

Rzecznik MOPS

Około 350 seniorów z Domów Dziennego Pobytu, funkcjonujących w ramach Miejskiego Ośrodka Pomocy… więcej

Facebook