Agata Gwizdała zaprosiła do studia przedstawicielki Fundacji oraz kampanii Rodzina Jest dla Dzieci, a także 2 łódzkie rodziny zastępcze.
Aleksandra Marciniak, rzeczniczka Fundacji Gajusz, podkreślała, że ogromną rolę w poszukiwaniu rodzin zastępczych, zwłaszcza dla ciężko chorych dzieci, odgrywają media społecznościowe, a Karolina Tatarzyńska z łódzkiej kampanii opowiadała m.in. o różnicach między adopcją a rodzicielstwem zastępczym.
Swoimi doświadczeniami podzieliła się Agnieszka Kaszuba-Gałka, mama zastępcza Alana, który przeżył już 3 sepsy i 3 zatrzymania akcji serca. Pierwsze 9 miesięcy życia chłopiec spędził w szpitalu, a kilka następnych w Pałacu, czyli fundacyjnym hospicjum. To tam poznała go pani Agnieszka, który była wówczas wolontariuszką w Gajuszu. Decyzję, że jest gotowa stworzyć dom dla ciężko chorego maluszka, podjęła w ciągu zaledwie tygodnia. Obecnie pełni ona rolę zawodowej rodziny zastępczej specjalistycznej. Ogromnym wsparciem są dla niej dorastający synowie, którzy angażują się tak, jakby Alan był ich rodzonym bratem.
Online uczestniczył w debacie także Kamil Szkutnik, który wraz z żoną Karoliną to jedna z najmłodszych wiekiem i stażem łódzkich rodzin zastępczych. 1,5-rocznym Kajetanem opiekują się od kilku miesięcy. I już teraz wiedzą, że jest duża szansa na powrót chłopca do jego mamy biologicznej. Wspierają ją z całych sił i wierzą, że miłość do synka zwycięży, a oni będą mogli pomóc następnym dzieciom.
Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy na:
Podlinkowanie strony: Napisz do nas na Facebooku Rodzina Jest Dla Dzieci