Tym razem rodzicielstwo zastępcze promowaliśmy podczas pikniku w parku na Zdrowiu. Do stworzenia domu dla dzieci po traumach zachęcała m.in. Agnieszka Kaszuba-Gałka, nasza wolontariuszka, a jednocześnie mama zastępcza 3-letniego Alana, który na co dzień potrzebuje oprócz miłości także specjalistycznego leczenia i rehabilitacji.
O wyzwaniach związanych z byciem rodziną zastępczą najlepiej przecież wiedzą ci, którzy sami zdecydowali się na ten krok. Dlatego zawsze podkreślamy, że najlepszymi ekspertami są już istniejące rodziny zastępcze. Bo mogą dzielić się własnym doświadczeniem. Bo nie boją się mówić o trudnościach, a przy tym potrafią docenić, jak zmieniają się wychowywane przez nie dzieci. Bo nie tylko wiedzą, ale też czują całym sercem, jak wygląda codzienność z dziećmi po przejściach.
Mamy nadzieję, że któraś z około ulotek rozdanych podczas urodzin wróci do nas na Małachowskiego w rękach kandydatów gotowych zostać rodziną zastępczą.
Jeśli chcesz podobnie jak Agnieszka zrobić w życiu coś wyjątkowego, napisz do nas lub zadzwoń pod numer 506 980 979. Cały czas przyjmujemy dokumenty od osób zainteresowanych rodzicielstwem zastępczym. A już za kilka tygodni rozpoczynamy nowe szkolenie.