Zachowania dzieci to wierzchołek góry lodowej. Pod nim kryją się dziesiątki emocji, traum, a także przemoc, molestowanie, głód, bicie i zaniedbania oraz obrazy i sceny, które dla większości z nas są nawet trudne do wyobrażenia...
Rodzina zastępcza nie zna całej przeszłości dziecka. Widzi za to jego zachowania. Dlatego podczas szkolenia dla kandydatów prowadzące (na zdj. Iwona Jasińska i Marta Kardas) opowiadają o traumie i sposobach, w jaki dziecko przepracowuje stratę.
A to niejedyne szkolenie, jakie organizujemy. Agata Boryna (na zdj.), specjalistka ds. pracy z rodziną, poprowadziła niedawno warsztat „Kochać i mówić ‹‹nie››, czyli o co chodzi z tym stawianiem granic”. Wśród uczestników były zarówno rodziny zastępcze spokrewnione, niezawodowe, jak i przedstawiciele różnych form rodzicielstwa zawodowego. Po części teoretycznej brali udział w ćwiczeniach.
Już wkrótce kolejne szkolenia z cyklu „Szkoła dla rodziców i wychowawców”. 12 maja spotkamy się z rodzinami zastępczymi, a w następnym terminie z biologicznymi.
Więcej informacji i zapisy mailowo lub telefonicznie: a.boryna@capz.lodz.pl, 451 166 926.