Dlaczego rodziny zastępcze?

Szukamy osób, które zechcą zostać rodziną zastępczą.

Maleńką Basię mama zostawiała samą na całe noce, a w napadach złości ciskała nią o ścianę. Zanim w nowej rodzinie dziewczynka doszła do siebie, godzinami płakała wniebogłosy.

Czteroletnią Kasię policja zabrała prosto z domu, w którym sąsiad wykorzystywał ją seksualnie.

Michał, piątoklasista, nie widział swoich rodziców od miesięcy. Ale wciąż marzy, że mama znajdzie dla niego trochę czasu, a tata pogra z nim w piłkę.

To tylko troje z ponad 1,8 tysiąca łódzkich dzieci, które straciły swój pierwszy w życiu dom. Powody straty bywają różne. Niektórzy rodzice nie wiedzą, czym jest prawdziwa rodzina, bo sami również jej nie mieli. Część z nich boryka się z chorobami lub nałogiem. Efekt jest taki sam - rodzice nie są w stanie opiekować się domem, więc dzieci tracą to, co w życiu najcenniejsze - miłość i bliskość.

Niekiedy wystarczy wesprzeć biologiczne rodziny, by pokonały życiowy kryzys i zawalczyły o powrót dzieci.

Ale nie zawsze to się udaje. Wtedy pozostaje znaleźć dla nich nową rodzinę: zastępczą lub adopcyjną. Takich domów z powołania wciąż jednak jest w Łodzi za mało, a ponad 500 łódzkich dzieci mieszka w instytucjonalnych domach dziecka. Prawie połowa z nich nie ma nawet 10 lat.

Wiele z nich już wie, czym jest przemoc i wykorzystywanie seksualne. Wszystkie je łączy jedno - potrzebują bezpieczeństwa i bliskich relacji z dorosłymi, chcą im zaufać i mieć w nich wsparcie.

Z traum przeszłości wyleczyć może je tylko rodzina. Życzliwa, patrząca na nich z czułością, ale i konsekwentna w wychowywaniu. Taka, która uczy samodzielności i nie podcina skrzydeł w realizacji marzeń. Pomagająca mądrze, z sercem i rozsądkiem.

Dlatego szukamy osób, które zechcą zostać rodziną zastępczą. Sprawcie, by dzieci nie musiały dorastać w placówkach. Pozwólcie im znów cieszyć się dzieciństwem. Dajcie im z siebie to, co w ludziach najpiękniejsze - wiarę w lepsze jutro, nadzieję, która nigdy nie umiera, i miłość, która potrafi przenosić góry. Dzięki Wam dzieci „po przejściach” będą mogły odkryć własne pasje i dostrzec szansę na sukces w dorosłym życiu. Dzięki Wam świat znów stanie się przyjazny. 

Skontaktuj się z nami: 506 980 979

Facebook